Zrealizują swój pomysł na biznes

20 Maja 2019
 

Promesy dla 14 osób niepełnosprawnych z powiatu kieleckiego na podjęcie działalności gospodarczej i dla 8 przedsiębiorców na stworzenie stanowiska pracy dla niepełnosprawnych, wręczono dziś w Starostwie Powiatowym w Kielcach.

Promesy wręczyli wicestarosta kielecki Tomasz Pleban, członek Zarządu Powiatu w Kielcach Stefan Bąk, a także dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób  Niepełnosprawnych Andrzej Michalski.

Na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej powiat kielecki ze środków PFRON przeznaczył ponad 450 tys. 603 zł, zaś na dokonanie zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej dla przedsiębiorców – 305 tys. zł.

- Cieszę się, ze akurat na ten program udało się przeznaczyć takie środki. Pragnę życzyć państwu powodzenia, by to wsparcie przełożyło się dla państwa na godne życie i na dobrą pracę  – powiedział wicestarosta Tomasz Pleban.

Dyrektor Andrzej Michalski zaznaczył, że Starostwo Powiatowe w Kielcach wystąpiło rownież o środki w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami. Podkreślił również, że powiat kielecki jest bardzo aktywny w ubieganiu się o pieniądze, ktore przeznacza na rzecz niepełnosprawnych PFRON.

- Bardzo się cieszę, że wszystkie wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie w oparciu o pieniądze, które otrzymaliśmy, Wkrótce będziemy się starać o środki dla następnych przedsiębiorców i dla osób niepełnosprawnych – 448 tys. zł z programu wyrównywania różnic między regionami, "Rehabilitacja zwodowa", obszar G. – powiedział Stefan Bąk - Jest w państwu zapał i energia więc na pewno poradzicie sobie państwo na rynku - dodał.

Szczególne podziękowania na ręce Zarządu Powiatu w Kielcach przekazała kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Fanisławicach Franciszka Piotrowska, która podkreśliła, że dzięki otrzymanym pieniądzom dwie osoby niepełnosprawne opuszczające Warsztat będą mogły założyć własną działalność gospodarczą.

Wszysycy uczestnicy spotkania byli pełni nadziei i entuzjastycznie nastawieni do wyzwania związanego założeniem własnej działalnosci gospodarczej. Przyznali, że choć żyją z niepełnosprawnośćią, to są w stanie odnaleźć się na rynku, dzięki praciwitości i kreatywności. Ich pomysły na biznes to m.in. warsztat samochodowy, salon fryzjerski, pracownia projektowa, usługi ogrodnicze, usługi informatyczne, usługi prawne, diagnostyka samochodowa, rękodzieło czy usługi taxi. Także przedsiębiorcy, którzy zdecydowali stworzyć stanowiska dla osób niepełnosprawnych podkreślali, że otrzymane środki są niezykle pomocne w dostosowaniu stanowiska i czasu pracy dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu przedsiębiorcy zaoferują niepełnosprawnym stanowiska takie jak kierowca, malarz, spcjalista ds. zaopatrzenia budowy czy specjalista biurowo-księgowy. 

do góry
Rozpoczynamy zbiórkę dla rodaków z Wileńszczyzny Zapraszamy na kontrolę świateł samochodowych Kombatanci współpracują z Archiwum Państwowym "Piekoszowianie" obchodzą okrągły jubileusz Rodziny zastępcze poszukiwane Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów