Złote Stawy z pierwszym miejscem w powiatowym konkursie

7 Września 2022

Blisko 20-kilogramowe karpie i amury, ponad 30-kilogramowe sumy i gigantyczne tołpygi o wadze ponad 50 kg. Takie ryby można złowić w „Złotych Stawach” w Śladkowie Małym w gminie Chmielnik. To gospodarstwo agroturystyczne dla tych, którzy chcą odpocząć od wielkich aglomeracji, a przy okazji „złowić coś na wędkę”. „Złote Stawy” zajęły pierwsze miejsce w powiatowym konkursie na najładniejsze gospodarstwo agroturystyczne.właściciel gospodarstwa z rybą

„Złote Stawy” należą do Kamili i Pawła Braciszewicz. - Nasze gospodarstwo istnieje od 1996 roku. Wszystko zaczęło się od mojego ojca Władysława, który był jednym z głównych pomysłodawców na wykorzystanie potencjału naszej miejscowości. Bardzo szybko w Śladkowie powstało ponad 20 gospodarstw agroturystycznych, niestety do dnia dzisiejszego przetrwały tylko 4. Wynika to przede wszystkim z tego, że dzisiejsza agroturystyka  niewiele ma wspólnego z definicją agroturystyki. Dziś pod hasłem "agroturystyka" goście oczekują naprawdę wysokiego standardu  i co najważniejsze tematu przewodniego - wyjaśnia właściciel „Złotych Stawów”.

Tym tematem przewodnim w przypadku Państwa Braciszewicz są ryby i wędkarstwo. - W 2005 roku wraz z  żoną Kamilą kupiliśmy od mojej siostry dom i od tego czasu nieprzerwanie inwestujemy w rozwój naszego gospodarstwa. W 2019 roku ukończyliśmy budowę kompleksu z siedmioma bardzo komfortowo urządzonymi domkami letniskowymi wraz z całą infrastrukturą rekreacyjną - informuje Paweł Braciszewicz.

Dziś gospodarstwo to 23 hektary powierzchni (50 miejsc noclegowych w 5 pokojach i 7 domkach), w tym 9 hektarów stawów. A w nich: karpie, amury, tołpygi, liny, jesiotry, szczupaki, sandacze i sumy. Niektóre osiągają ogromne rozmiary, ale co ważne, nie są to ryby na patelnię, ponieważ łowisko działa na zasadzie „złów i wypuść”. Oprócz ryb, atrakcją są tu również ptaki. Spotkać tu można ponad 100 gatunków, w tym kilka naprawdę rzadkich. To Rybołów, Żołna, Zimorodek, Ślepowron i Kobuz.

„Złote stawy” decyzją komisji konkursowej zajęły pierwsze miejsce w konkursie na najładniejsze gospodarstwo agroturystyczne w powiecie. Wyróżnienia za tę działalność przyznano podczas Dożynek Powiatu Kieleckiego i Gminy Górno.

Wyróżnienia otrzymali:
- Górno - „Zacisze Stara Wieś”- Marta i Sławomir Boryccy;
- Masłów - Gospodarstwo Agroturystyczne „Nas Wodą” Dorota Michta;
- Bodzentyn - Gospodarstwo Agroturystyczne „Tęczowa dolina” Krzysztof Szafraniec;
- Pierzchnica - Gospodarstwo Agroturystyczne „Jola” Janina i Stanisław Rękas;
- Bieliny - Agroturystyka „Szklana Polana” Małgorzata Luciak;
- Daleszyce - Gospodarstwo Agroturystyczne „Torfowisko” Sylwia i Paweł Kamińscy;
- Łagów - Gospodarstwo Agroturystyczne Fryderyk Rycąbel;
- Łopuszno - Gospodarstwo Agroturystyczne „Stajnia Ostoja” Ewa i Piotr Tumiłowicz;
- Nowa Słupia - Gospodarstwo Agroturystyczne „Gracja” Danuta Król.

Celem konkursu jest zachęcenie właścicieli gospodarstw agroturystycznych do podnoszenia estetyki gospodarstwa, upiększenie otoczenia, ukwiecenia terenu, a tym samym czynienie posesji atrakcyjnym i bezpiecznym miejscem do wypoczynku. Ciekawe rozwiązania techniczne i architektoniczne gospodarstw, nawiązujące do tradycji i kultury naszego regionu stanowią również dobrą promocję Powiatu Kieleckiego.

Fot. Złote Stawy, Paweł Braciszewicz

Złote Stawy z pierwszym miejscem w powiatowym konkursie (1) Złote Stawy z pierwszym miejscem w powiatowym konkursie (1)
12

Złote Stawy z pierwszym miejscem w powiatowym konkursie

do góry
Zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy Zimowe utrzymanie dróg w powiecie kieleckim Rodziny zastępcze poszukiwane Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów