Zagrali w tenisa o puchar starosty
1 Marca 2020W Powiatowym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu odbył się już IX Wojewódzki Turniej Placówek Resocjalizacyjno-Wychowawczych w tenisie stołowym „o Puchar Starosty Kieleckiego”. Patronat nad imprezą objął Starosta Kielecki – Mirosław Gębski.
Do udziału w turnieju zostały zaproszone placówki resocjalizacyjne i socjoterapeutyczne funkcjonujące w województwie świętokrzyskim, a także dwie placówki z województwa mazowieckiego. Z zaproszenia skorzystało 5 ośrodków z województwa świętokrzyskiego i MOW Kolonia Ossa z województwa mazowieckiego. W sumie, w turnieju uczestniczyło 26 zawodników.
Ośrodek Wychowawczy w Podzamczu reprezentowało 4 wychowanków: Albert Karpiński, Dominik Koczaj, Adam Tulikowski i Krystian Wróbel.
Pierwsze miejsce drużynowo i puchar Starosty Kieleckiego trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kielcach, a dalej w kolejności:
II miejsce - PMOW w Podzamczu.
III miejsce - MOW w Zawichoście.
IV miejsce - PMOW w Rembowie.
V miejsce - ZPR-W w Skarżysku Kamiennej - MOS
VI miejsce - MOW w Kolonii Ossa.
VII miejsce - ZPR-W w Skarżysku Kamiennej - MOW
Indywidualnie:
I miejsce Brian Śmieszchowski MOW Kielce
II miejsce Łukasz Greguła MOW Zawichost
III miejsce Albert Karpiński PMOW Podzamcze
IV miejsce Krystian Wróbel PMOW Podzamcze
V miejsce Jakub Sulej MOW Kielce
VI miejsce Szymon Kasak PMOW Rembów
Pozostali wychowankowie z MOW w Podzamczu zajęli odpowiednio:
Adam Tulimowski - VII miejsce
Dominik Koczaj - XVI miejsce
Otwarcia i zakończenia turnieju wraz wręczeniem nagród dokonał dyrektor PMOW w Podzamczu – Bogdan Kalwat, Wszystkie drużyny otrzymały puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Kieleckiego, Za pierwsze miejsce indywidualnie nagrodę ufundowała hurtownia sprzętu do tenisa stołowego „MODEST” w Łodzi.
Zawody odbyły się w przyjaznej, sportowej atmosferze, z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji i ducha fair play. Cieszy fakt, iż po raz kolejny z zaproszenia skorzystała placówka „z za miedzy”, MOW Kolonia Ossa co podniosło prestiż oraz poziom sportowy zawodów.
- Jednym z elementów resocjalizacji jest udział wychowanków w zawodach sportowych. W resocjalizacji przez sport osiągamy między innymi takie cele jak: propagujemy aktywny styl życia, niwelujemy zachowania agresywne, umożliwiamy osiągnięcie sukcesu, budujemy relacje koleżeńskie, uczymy zachowań "fair play" i uczciwości w życiu osobistym, a także kształtujemy u wychowanków poczucie własnej wartości, kulturę osobistą oraz szacunek dla innych osób. Dobra organizacja wszelkiego rodzaju zajęć sportowych przyczynia się do uzyskania w procesie resocjalizacji wychowanków trwałych i pożądanych efektów wychowawczych, społecznych oraz moralnych - mówi Bogdan Kalwat.