Z sesji Rady Powiatu

17 Czerwca 2010

23 uchwały podjęli radni powiatowi podczas czwartkowej (17 czerwca) sesji Rady Powiatu. Dyskutowano także o sytuacji na rynku pracy i bezpieczeństwie sanitarnym w powiecie kieleckim.

Radni wysłuchali informacji  powiatowego inspektora sanitarnego  - Grażyny Majewskiej o stanie bezpieczeństwa sanitarnego na terenie powiatu kieleckiego. Radny Mieczysław Kędzierski dopytywał o stan ujęcia wody w Woli Zamkowej, które było dopuszczone warunkowo.

Grażyna Majewska poinformowała, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców gmin Nowa Słupia i Łagów korzystających z tego ujęcia.

Radny Stanisław Okólski dopytywał o plagę komarów - Gminy nie są w stanie sami zwalczyć komarów, stąd moja prośba do władz powiatu o skoordynowanie działań - dodał radny.

Starosta kielecki - Zenon Janus poinformował, że w sprawie pomocy dla gmin powiatu w walce z komarami zostało wystosowane pismo do wojewody świętokrzyskiego.

Radni wysłuchali także informacji o sytuacji na rynku pracy,  z której wynika , że na koniec kwietnia  w powiecie kieleckim było 12 tys. 808 bezrobotnych, mniej o 4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Radna Lidia Grzanka dopytywała dyrektor PUP o to, czy na staże dla absolwentów zostały zarezerwowane wystarczające pieniądze. Małgorzata   Stanioch zapewniła, że żaden bezrobotny nie zostanie pozostawiony bez wsparcia.

Została również przedstawiona informacja  nt. działalności Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Kielcach oraz  o realizacji inwestycji drogowych w 2009 r.

- Dziękujemy za kawał dobrej roboty jaką wykonano w ubiegłym roku na powiatowych drogach. Na szczególne uznanie zasługuje to, że na remonty  pozyskujemy dużo środków  zewnętrznych - podsumował przewodniczący Rady Powiatu w Kielcach - Tomasz Lato.

W bloku poświeconym uchwałom radni przyjęli 23 uchwały dotyczące m.in. zmian w budżecie, pomocy finansowej dla: miasta Kielce (180 tys.  na zakup samochodu i specjalistycznej motopompy pożarniczej dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach oraz zakup sorbentów do neutralizacji substancji niebezpiecznych na drogach  powiatu kieleckiego),  dla miasta i gminy Daleszyce (30 tys. zł w ramach przedsięwzięcia związanego z wytyczeniem ścieżki przyrodniczo-historycznej szlakiem Oddziału Wybranieckich), gminy Łagów (10 tys. zl na pomoc pogorzelcom) oraz powiatów: sandomierskiego (50 tys. zł) i staszowskiego (25 tys. zł).

Radni przyjęli także uchwałę o udzieleniu 18 gminom pomocy w łącznej kwocie 170 tys. z na realizację zadań związanych z unieszkodliwianiem azbestu, przekazali gminie Sitkówka- Nowiny zadania polegającego na założeniu i prowadzeniu  Zasadniczej szkoły Zawodowej.

Radni przegłosowali także uchwały  dotyczące tworzenia nowych szkół powiatowych:  Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Bodzentynie, Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Chmielniku, Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Chmielniku, Szkoły Policealnej dla Dorosłych w Chmielniku, Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Łopusznie. Nowe placówki zostały włączone do już istniejących zespołów szkół.

do góry
Rozpoczynamy zbiórkę dla rodaków z Wileńszczyzny Zapraszamy na kontrolę świateł samochodowych Kombatanci współpracują z Archiwum Państwowym "Piekoszowianie" obchodzą okrągły jubileusz Rodziny zastępcze poszukiwane Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów