Z obrad połączonych komisji
28 Listopada 2019
Burzliwy przebieg miało posiedzenie połączonych komisji: Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych oraz Rolnictwa, Leśnictwa, Gospodarki Gruntami i Ochrony Środowiska, jakie odbyły się 27 listopada br., w Starostwie Powiatowym w Kielcach.
Posiedzenie, któremu przewodniczyła radna Powiatu Irena Gmyr, odbyło się z udziałem członków Zarządu Powiatu Kieleckiego: Stefana Bąka i Mariusza Ściany. Gorąca dyskusja wywiązała się wokół pałacu Dobieckich w Łopusznie, gdzie do tego roku mieściła się siedziba Powiatowego Zespołu Szkół. Obecnie w jego pobliżu znajduje się budynek internatu, w którym mieszka 30 uczniów.
W dalszej części obrad, odwołując się do kwestii inwestycji w sferze ochrony zdrowia, członek Zarządu Powiatu Stefan Bąk, stwierdził, iż w tym tygodniu podpisana zostanie umowa na termomodernizację Szpitala Powiatowego w Chmielniku.
Ponadto Stefan Bąk zwrócił uwagę, że z kolei w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach zaplanowana jest modernizacja sali porodowej, której koszt wynosi 4 mln 700 tys. zł. W wyniku czego w sali będzie mogło odbywać się 5 porodów jednocześnie, a kobiety będą mogły rodzić w obecności osób towarzyszących. Znacząco poprawi się także komfort pacjentek, bowiem pozyskane ze środków unijnych fundusze w kwocie 4 mln zł, zostaną przeznaczony na doposażenie lecznicy w nowy sprzęt medyczny.