Stypendia dla najlepszych uczniów

24 Stycznia 2011

Wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów odbyło się w poniedziałek, 24 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bodzentynie. Uczestniczyli w nim starosta kielecki ? Zdzisław Wrzałka, wicestarosta ? Zenon Janus oraz  przewodniczący Rady Powiatu ? Józef Szczepańczyk.



Niezwykle uroczystą oprawę miało poniedziałkowe spotkanie, podczas którego uczniom z powiatu kieleckiego oraz z Kielc wręczono stypendia Prezesa Rady Ministrów. 

W spotkaniu uczestniczyli również posłowie Marzena Okła-Drewnowicz i Henryk Milcarz, wojewoda świętokrzyska - Bożentyna Pałka - Koruba, wicemarszałek Grzegorz Świercz i członek Zarządu Województwa Jan Maćkowiak, Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł oraz radni powiatowi: Danuta Żebrowska, Marian Ferdek, Tomasz Lato, Dariusz Skiba i Andrzej Michalski.

- Stypendium, które otrzymaliście jest dużym wyróżnieniem. To wy jesteście tymi, którzy decydować będą o przyszłość naszego kraju. Liczymy na was ? mówił starosta Zdzisław Wrzałka.  

-To wyróżnienie będzie dopingować waszych kolegów w walce o przyszłoroczne stypendium ? dodał przewodniczący Józef Szczepańczyk.

Wśród wyróżnionych uczniów, 7 stypendystów na co dzień uczy się w szkołach prowadzonych przez powiat kielecki ( Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bodzentynie, Zespół Szkół nr 2 w Chęcinach, Zespół Szkół nr 3 w Chmielniku oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie).

Stypendia wręczyły wojewoda Bożentyna Pałka- Koruba i Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł.
? Patrząc na wasze sukcesy możemy być spokojni, że nasza ojczyzna jest w dobrych rękach ? powiedziała Małgorzata Muzoł.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki. Stypendium przyznaje się na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym i wypłacane jest w dwóch transzach.

Stypendyści z powiatu kieleckiego w roku szkolnym 2010/2011:


Sylwia Golańska, kl. IV, Technikum Nr 8 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Łopusznie. Średnia ocen najwyższa w szkole ? 5,47. Udział w etapie okręgowym XII Olimpiady Wiedzy o Żywności. Wielokrotna laureatka wewnątrzszkolnych konkursów przedmiotowych. Zaangażowana w życie szkoły.

Magdalena Koperek , kl.IV. Technikum Nr 7 w Zespole Szkół Leśnych im. Romana Gesinga  w Zagnańsku. Średnia ocen ? 5,0 najwyższa w szkole. Brała udział w I etapie Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Jednocześnie aktywnie uczestniczy we wszystkich organizowanych w szkole zajęciach z edukacji ekologicznej dla dzieci i młodzieży, które propagowały wiedzę o lesie oraz konieczność ochrony roślin i zwierząt. Aktywnie uczestniczyła w pracach VI Ogólnopolskiego Konkursu ?Czysty Las?. W konkursie wiedzy o Unii Europejskiej wygrała wyjazd do Brukseli. Od I klasy aktywnie działa w Samorządzie  Uczniowskim. Jest mocno zaangażowana w działalność na rzecz społeczności uczniowskiej i szkoły.

Jolanta Małkowska, kl. III Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Nr 3 w Chmielniku. Średnia ocen ? 5,0, bardzo dobre zachowanie. Uczennica lubiana, koleżeńska. Chętnie pomaga słabszym w nauce. Cechuje ją duża odpowiedzialność i kultura osobista. Aktywnie działa w samorządzie uczniowskim.

Kamil Łukasz Mazurkiewicz, kl. II, Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Szermentowskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bodzentynie. Średnia ocen ? 5,2. Uczeń bardzo zdolny, pracowity z dużym potencjałem intelektualnym. Jego zainteresowania to nauki historyczne i paleontologia, chętnie uczestniczy w życiu szkolnym, bierze udział w zawodach sportowych i konkursach przedmiotowych. Pasjonuje się wędkarstwem, bierze udział w zawodach wędkarskich na szczeblu województwa i kraju. Chętnie bierze udział w działaniach charytatywnych ( np. WOŚP, Szlachetna Paczka, Zbiórka funduszy na rzecz powodzian)  i społecznie użytecznych.

Andżelika Mikulska
, kl. II, Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 2 w Chęcinach. Średnia ocen ? 4,76; wzorowe zachowanie. Uczennica zaangażowana w życie szkolne, bierze aktywny udział w przedsięwzięciach i projektach zawodowych realizowanych w szkole i poza nią, uczestniczy w wielu konkursach gdzie godnie reprezentuje dobre imię szkoły.

Joanna Marta Niewada, kl.III, Niepubliczne Technikum Zawodowe Zakładu Doskonalenia Zawodowego    w Chmielniku. Najwyższa średnia ocen w szkole ? 5,44 oraz wzorowa ocena z zachowania. Jest osobą obdarzoną dużymi zdolnościami, którym towarzyszy pracowitość i systematyczność. Joanna Niewada jest nie tylko najlepszą uczennicą  ? jest również koleżeńska, bezkonfliktowa i lubiana przez rówieśników. Cechuje ją wysoki poziom kultury osobistej. Udziela się na forum szkoły, chętnie bierze czynny udział w uroczystościach szkolnych, jak również reprezentuje szkołę w lokalnym środowisku.  W roku szkolnym 2009/2010 w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie została wytypowana do odbycia bezpłatnej miesięcznej praktyki zawodowej w Perugii (Włochy) realizowanej przez szkołę w ramach programu ?Leonardo da Vinci?.

Anita Ptak, kl. III, Liceum Ogólnokształcące im. Kard. Karola Wojtyły w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Łopusznie. Średnia ocen najwyższa w szkole ? 5,47. Finalistka zawodów wojewódzkich dotyczących ekologii. Laureatka wielu zawodów i konkursów wewnątrz szkolnych. Chętnie angażuje się w życie szkoły.

Sylwia Tekiel, kl. III,  Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 2 w Chęcinach. Średnia ocen ? 5,0, wzorowe zachowanie. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Cechuje się pilnością w wykonywaniu szkolnych obowiązków, bierze aktywny udział w życiu pozaszkolnym uczestnicząc w szeregu konkursach.

Michał Zaród, kl. III, Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Nr 3 w Chmielniku. Średnia ocen ? 5,3, wzorowe zachowanie. Uczeń lubiany i koleżeński. Aktywnie pracuje w szkolnym kole teatralnym. W minionym roku szkolnym zajął V miejsce w etapie wojewódzkim III edycji Olimpiady Historycznej. Uczestniczył w wielu konkursach m. in. językowym pn. Test Polonica Plus, matematycznym Oxford ?Test Matematyczny Plus? oraz ?Alfik?.











do góry
Rozpoczynamy zbiórkę dla rodaków z Wileńszczyzny Zapraszamy na kontrolę świateł samochodowych Kombatanci współpracują z Archiwum Państwowym "Piekoszowianie" obchodzą okrągły jubileusz Rodziny zastępcze poszukiwane Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów