Roboty edukacyjne dla szkół

17 Kwietnia 2018
 

Nowoczesne pomoce dydaktyczne otrzymały powiatowe szkoły w Chmielniku i Łopusznie. W ich przekazaniu uczestniczył starosta kielecki Michał Godowski.

- Nasza szkoła bierze udział w projekcie ,,Nowoczesna szkoła zawodowa- nowoczesny region”. W jego ramach otrzymaliśmy już wyposażenie pracowni fonetycznej i gastronomicznej. Nasi uczniowie uczestniczyli w płatnych stażach, prowadzone były zajęcia doradztwa zawodowego – wylicza Sławomir Wójcik, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku.

Teraz szkoła otrzymała innowacyjnego robota edukacyjnego PHOTON wraz z mata edukacyjną. Zestaw ten pomaga rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawać podstawy programowania i zrozumieć działania nowych technologii.

- Na pewno przyda on się w pracowni informatycznej, gdzie uczniowie będą uczyć się programowania – dodaje dyrektor Wójcik.

W uroczystym przekazaniu edukacyjnego zestawu uczestniczył starosta Michał Godowski. – Powiatowy Zespół Szkół w Chmielniku to nie tylko szkoła z tradycjami.  To szkoła, która śmiało sięga po środki finansowe z UE. Podejmuje szereg działań, aby oferta edukacyjna była atrakcyjna dla uczniów, by mieli oni możliwość poszerzania swojej wiedzy poprzez uczestnictwo w zagranicznych praktykach zawodowych, dodatkowych kursach i szkoleniach zawodowych, a także stażach u regionalnych pracodawców – mówi Michał Godowski.

Zestaw edukacyjny dla Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie odebrała wicedyrektor Grażyna Bekier.

Projekt ,,Nowoczesna szkoła zawodowa - nowoczesny region” realizowany jest przez powiatowe szkoły w Chmielniku i Łopusznie przy współpracy z Urzędem  Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o., Gminą Kielce- CKP w Kielcach, Świętokrzyskim Związkiem Pracodawców „Lewiatan” oraz we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

"Nowoczesna Szkoła Zawodowa - Nowoczesny Region" - to kompleksowy projekt, który ma na celu promocję szkolnictwa zawodowego oraz dostosowanie umiejętności uczniów do lokalnego rynku pracy, ze szczególnym ukierunkowaniem na inteligentne specjalizacje. Zakłada on m.in. organizację staży dla uczniów i praktyki dla nauczycieli przedmiotów zawodowych. Do szkół trafia też cenny sprzęt.

do góry
Rozpoczynamy zbiórkę dla rodaków z Wileńszczyzny Zapraszamy na kontrolę świateł samochodowych Kombatanci współpracują z Archiwum Państwowym "Piekoszowianie" obchodzą okrągły jubileusz Rodziny zastępcze poszukiwane Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów