Przyszłość należy do nich

14 Listopada 2013

Uzdolnieni, ambitni, śmiało wyznaczający sobie cele - tacy są uczniowie, którzy otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Dziesięciu uczniów ze szkół działających w powiecie kieleckim odebrało w środę, 13 listopada stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość, pięknie oprawiona programem artystycznym inspirowanym "Małym Księciem", odbyła się w Zespole Szkół nr 2 w Chęcinach.

- Raduje się moje serce, raduje się moja dusza, gdy spoglądam na naszych stypendystów - mówił wicestarosta kielecki - Zenon Janus. - Jesteście wspaniałymi diamentami, nie do końca jeszcze oszlifowanymi. Przed wami jeszcze wiele lat nauki i życzę wam, abyście dobrze je wykorzystali.

Wicestarosta podkreślił, że sukcesów naszych uczniów nie byłoby, gdyby nie zaangażowanie pedagogów, którzy są dla młodzieży przewodnikami po świecie wiedzy. Wraz z nim gratulacje składali - radny powiatowy i przewodniczący Komisji Edukacji - Marian Ferdek oraz burmistrz Chęcin - Robert Jaworski.

Piękne słowa skierowała do młodych stypendystów kurator oświaty - Małgorzata Muzoł: - Przyszłość należy do was - macie dobre warunki edukacji, świetnych nauczycieli, których zawsze o wszystko możecie pytać. Nie zakopujcie waszych talentów!

Kurator podkreśliła, że świętokrzyskie szkoły nie muszą mieć kompleksów wobec placówek z największych ośrodków czy nawet zza granicy.

- Samorządy dokładają starań, by nasze szkoły zapewniały jak najwyższy standard. Wiedzą bowiem, że wykształcenie obywateli to wielka wartość - podkreśliła Małgorzata Muzoł, przypominając, że w tym roku stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 144 uczniom z regionu świętokrzyskiego. Wszyscy oni otrzymali promocję z wyróżnieniem, mają najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.

Stypendystów komplementował także wicewojewoda Grzegorz Dziubek, który namawiał uzdolnionych uczniów do tego, by stawiali na swoją konkurencyjność. A ci nie kryli, że nauka to ich pasja i mówili o swoich wielkich planach na przyszłość.

- Marzę o medycynie - zdradziła nam Alicja Miernik z liceum ogólnokształcącego w Bodzentynie, która w tym roku szkolnym będzie zdawać maturę, a Klaudia Seweryn - licealistka z Chęcin podkreśliła, że to wyróżnienie daje jej siłę do nauki, samorealizacji oraz szansę na realizację planów.

- Gdyby nie nasz upór, praca i wiara w sens nauki - nie stalibyśmy tu dziś - mówiła z uśmiechem Klaudia.

Agata Niebudek-Śmiech

 

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2013/2014 powiatu kieleckiego:

Agnieszka Alicja Miernik Liceum Ogólnokształcące - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bodzentynie, średnia ocen - 5,67, aktywnie uczestniczy w pracach na rzecz szkoły, organizuje akcje charytatywne, bierze udział w licznych konkursach i olimpiadach (XXVII Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Ekologicznej; Świętokrzyski Maraton Matematyczny; „Mój pomysł na infrastrukturę w turystyce wiejskiej”; „Ocalić od zapomnienia. Gmina Bodzentyn w czterech porach roku”.

Klaudia Seweryn - Liceum Ogólnokształcące - Zespół Szkół Nr 2 w Chęcinach, średnia ocen -5,4, III miejsce w I Świętokrzyskim Turnieju Językowym; I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Ecce Homo”; udział w etapie wojewódzkim I edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii; udział w XI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o NSZZ Solidarność; udział w finale wojewódzkim XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej; udział w finale regionalnym konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości 2013.

Sandra Chruściak - Technikum Nr 1 - Zespół Szkół Nr 2 w Chęcinach - średnia ocen - 5,0, udział w licznych zadaniach organizowanych w ramach realizowanego wspólnie z powiatem kieleckim projektem pt. „TBF – Ku lepszej przyszłości – Edukacja jako miejsce promocji regionów Świętokrzyskiego i Abruzzo”.

Wiktoria Bielecka - Liceum Ogólnokształcące - Zespół Szkół Nr 3 w Chmielniku, średnia ocen -5,08, zaangażowana w działalność Samorządu Uczniowskiego, reprezentuje szkołę podczas uroczystości państwowych i religijnych na terenie miasta. Jako wolontariuszka uczestniczy w akcjach charytatywnych organizowanych na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy materialnej. Bierze udział w licznych konkursach i olimpiadach z zakresu chemii i matematyki (Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”; Olimpiada Wiedzy "Matematyka Plus" firmy Oxford ;"Alfik Matematyczny" firmy Jersz).

Rafał Musiał – Technikum Nr 2 - Zespół Szkół Nr 3 w Chmielniku, średnia ocen - 4,88, reprezentuje szkołę w konkursach przedmiotowych np. „Banki w Akcji”. Z własnej inicjatywy angażuje się w życie klasy, szkoły i środowiska. Chętnie uczestniczy w projektach realizowanych przez szkołę ("Absolwent na rynku pracy” - udział w kursie barman/barista i uzyskanie Certyfikatu; Leonardo da Vinci staże i wymiany – odbycie miesięczne j praktyki we Włoszech, uzyskanie Certyfikatu Uczestnictwa w Stażu, Certyfikatu Europass Mobilność oraz Certyfikatu Uczestnictwa zajęciach z języka angielskiego, włoskiego i zajęciach psychologicznych.

Joanna Łapot - Liceum Ogólnokształcące - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Łopusznie, średnia ocen -5,2, bierze udział w licznych konkursach, olimpiadach (II Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny – etap wojewódzki; XXVIII edycja Olimpiady Wiedzy Ekologicznej – etap wojewódzki, Ekologia – wybór przyszłości” – konkurs biologiczno – chemiczny - I miejsce w etapie szkolnym; wyróżniona w konkursie Patron Szkoły, jako wolontariusz współpracuje ze Stowarzyszeniem „Klub pokoleń”, jest autorką artykułów w gazetce szkolnej „Kostka”.

Kamil Lasak - Technikum Nr 8 - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Łopusznie, średnia ocen - 4,85, II miejsce w szkole w Olimpiadzie języka angielskiego "Oxford Plus„; II miejsce w szkole w konkursie ogólnoświatowym „English Challenge”; II miejsce w „I wewnątrzszkolnym konkursie wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej”; udział w przedsięwzięciach z zakresu matematyki:„Świętokrzyski Maraton Matematyczny"; VI Świętokrzyskie Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w SUDOKU.

Paulina Danielska – Technikum Nr 6 - Zespół Szkół Nr 8 w Nowej Słupi, średnia ocen - 4,79, brała udział w Wojewódzkim Konkursie Historycznym ,,W 150 ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO" w etapie szkolnym i wojewódzkim. Angażuje się w akcje charytatywne: ,,Góra Grosza", Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zaangażowana w liczne działania organizowane w ramach realizowanych przez szkołę dwóch projektów: Comenius Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół pt. "Bogactwo Smaku, Zdrowia i Dziedzictwa Kulturowego" , „Nowa perspektywa szansą dla uczniów Zespołu Szkół Nr 8 w Nowej Słupi” - Comenius Wielostronne Partnerskie Projekty Szkół. Uczestniczy w licznych przedsięwzięciach organizowanych na rzecz szkoły i społeczności lokalnej: wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Kieleckiego; przewodnicząca klasy, działalność w sekcji do spraw socjalnych Samorządu Uczniowskiego; działalność w Kole Gospodyń Wiejskich „Modrzewianki”.

Agata Szafraniec - Niepubliczne Technikum Zawodowe w Chmielniku, średnia ocen - 5,24, uczestniczy w licznych przedsięwzięciach organizowanych na rzecz szkoły i społeczności lokalnej. Za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie odbywa obecnie praktykę zawodową w Hiszpanii w ramach projektu „Leonardo da Vinci”.

Magdalena Taborska - Technikum Nr 7 w Zespole Szkół Leśnych, średnia ocen -5,1, udział w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej; reprezentacja szkoły w zawodach lekkoatletycznych na szczeblu powiatowym; wielokrotna uczestniczka Biegu Piastów; członek Koła Sygnalistów Myśliwskich w Technikum Leśnym w Zagnańsku.

do góry
Jest przetarg na rozbudowę szpitala w Chmielniku Zarząd Powiatu z absolutorium i Wotum Zaufania Dwie "powodziówki" będą remontowane W niedzielę wybierzemy najlepszą potrawę powiatu Bezpłatny autobus na Św. Krzyż Wakacyjne przerwy w pracy poradni Starostwo Powiatowe w poniedziałki pracuje dłużej Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów