Piknik w Lisowie ze wspaniałą zabawą

28 Maja 2018
 

Wspólna nauka tańca belgijskiego, malowanie twarzy, gry i zabawy integracyjne – to wszystko czekało na dzieci i ich rodziców podczas spotkania integracyjnego, zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki oraz Rodzicielstwa Zastępczego w ramach projektu "Myśląc o Rodzinie". Uczestników spotkania odwiedził starosta kielecki Michał Godowski oraz członek Zarządu Powiatu w Kielcach – Marek Kwiecień.

W rodzinnej integracji uczestniczyło ponad 250 osób, dzieci oraz rodzice sprawujący pieczę zastępczą, młodzież usamodzielniana, rodziny mieszkające w mieszkaniach chronionych oraz rodziny z gminy Górno, Łopuszno i Masłów biorące udział w projekcie „Myśląc o Rodzinie".

- Nasze spotkania stały się już piękną tradycją, miło więc, że i w tym roku spotykamy się w tak szerokim gronie. Przypomnę, że projekt „Myśląc o Rodzinie" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Jestem przekonana, że podejmowane działania ułatwiły dostęp do wysokiej jakości usług społecznych, sprzyjały wyrównywaniu szans rodzin zastępczych i biologicznych zamieszkujących powiat kielecki w różnych aspektach życia społecznego i zawodowego – powiedziała Anna Florczyk - Bielna, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Marek Kwiecień wraz z Dorotą Matuszewską, kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Górnie rozdawali dzieciom wyczekiwane upominki życzyli szczęścia, uśmiechu i pogody ducha zapraszając do wspólnej zabawy. Do zabawy włączył się starosta – Michał Godowski.

W organizację spotkania, zaangażowały się instytucie i indywidualne osoby, współpracujące
z PCPR w Kielcach w organizacji działań dla podopiecznych. Wolontariusze z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach, wspólnie z Martyną Jamrożek oraz Kacprem Idzikiem występującymi w imieniu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pierzchnicy oraz Stowarzyszenie Edukacja Poza Formalna „Kalejdoskop” przygotowali zabawy taneczno-muzyczne, konkursy, gry: naukę tańca belgijskiego oraz malowanie twarzy. Fundacja  „Marylek” przygotowała punkt z grami planszowymi prowadzony przez wolontariuszy.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska zorganizowane przez policję oraz straż pożarną.
Przedstawiciele Policji zorganizowali „Miasteczko ruchu drogowego” oraz przeprowadzili zajęcia dotyczące poprawnego zachowania na drodze. Strażacy zorganizowali pokaz sprzętu straży pożarnej. Dzieci mogły obejrzeć wóz i sprzęt strażacki, motor policyjny oraz skorzystać z porad dotyczących przepisów ruchu drogowego i  bezpieczeństwa.

Uczestnicy spotkania mogli także bezpłatnie skorzystać z placu zabaw oraz zwiedzania zoo liczącego około 90 gatunków zwierząt. Malownicze tereny sprzyjały dłuższemu spacerowi potrzebnemu na zapoznanie się z tak licznymi mieszkańcami ogrodu zoologicznego.

Był także słodki poczęstunek, a największym powodzeniem  cieszyła się wata cukrowa
i popcorn. Doceniono także potrawy z grilla, które pracownicy obiektu serwowali przez cały czas trwania imprezy.

Zwieńczeniem pikniku była zabawa prowadzona przez DJ, która zgromadziła nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Radość i zmęczenie malujące się na twarzach dzieci były dowodami potwierdzającymi potrzebę organizacji tego typu imprez- kreatywnych, pełnych atrakcji oraz integrujących członków rodzin.

Projekt „Myśląc o rodzinie” ruszył w 2016 r. i będzie realizowany do końca bieżącego roku. Przedsięwzięcie ma swoje wymierne efekty – dziesiątki godzin specjalistycznego wsparcia (psychologicznego, pedagogicznego, logopedycznego, terapeuty ds. uzależnień, konsultacji rodzinnych, mediacji, poradnictwa zawodowego), zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, warsztatów i szkoleń, indywidualnych i grupowych spotkań terapeutycznych.

 

PCPR PCPR
8

Piknik w Lisowie

do góry
Zapraszamy na kontrolę świateł samochodowych Rozbudowa szpitala w Chmielniku staje się faktem Rodziny zastępcze poszukiwane Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów