Festiwal Wędrowania
25 Lipca 2019Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Wsi „Odnowica” wraz z partnerami- Szkołą Wrażliwości w Kapkazach i Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach zapraszają na artystyczną wędrówkę szlakiem XI Festiwalu Wędrowania.
W dniach 26-28 lipca zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i sztuki do wspólnego wędrowania. Jak zawsze wędrówkę ułatwi mapka na której naniesione są wszystkie gościnne miejsca. W każdym z nich czekają na turystów różne atrakcje, ciekawe spotkania z artystami w ich pracowniach, wystawy, koncerty, możliwość uczestniczenia w warsztatach rękodzielniczych.
Na trasie festiwalu znalazły się miejsca gdzie będzie można nauczyć się zakładać osnowę i przygotować krosna do tkania, nauczyć się tkać, spróbować wiejskiego chleba, poznać zwyczaje pszczół czy spróbować domowe pierogi czyli produkt turystyczny Góry z Natury.
W Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom" w Ciekotach będzie można wypożyczyć rower i w ten sposób odwiedzić festiwalowe miejsca. Do otwartej pracowni ceramiki zaprosi Szkoła Wrażliwości w Kapkazach a Liberatorium w Dąbrowie Dolnej do pracownia książki autorskiej.
Wieczorami koncerty, spektakle w różnych miejscach i tak 26 lipca (piątek) kameralny wieczór koncertowy w Leśniczówce w Dąbrowie Dolnej podczas wernisażu projektu RUACH - Darii Kozłowskiej i wystawy malarstwa Mateusza Gromadzkiego „Utracone Świętości”.
W sobotę 27 lipca w gościnnym gospodarstwie Na Górce w Wiącce festiwalowe biesiadowanie rozpocznie Akademia Poprawy Jakości Życia wspólnym gotowaniem i wykładami na temat klimatu. Następnie Teatr Echa w składzie Katarzyna Żytomirska, Piotr Pardela i Katarzyna Andrzejewska zaprosi całe rodziny na bajkę Kraina szczęśliwości opartą na motywach baśni śląskiej.
Kamyk Studio poprowadzi warsztat Ekologia dźwięku, którego celem przewodnim będzie skierowanie uwagi słuchaczy na sprawy związane z otaczającymi nas na co dzień dźwiękami czyli na „pejzaż dźwiękowy”: odgłosy natury, hałas cywilizacyjny, umykającą ciszę etc.
Wieczorem poetycko – koncertowo zaprezentuje się Gędzi Chór z Kapkazów Szkoły Wrażliwości i zespól Echa z legendami słowańskimi Mikołaja Jarmakowskiego..
W niedzielę 28 lipca w Liberatorium w Dabrowie Dolnej festiwal zakończy promocja cyklu literackiego „Rzeczy o żywiołach” Radosława Nowakowskiego oraz koncert „Pół-Osjan” w wykonaniu założyciela zespołu Osjan Jacka Ostaszewskiego i Radosława Nowakowskiego.
Podczas całego festiwalu na Żeromszczyźnie w Ciekotach będzie trwał plener rzeźbiarski.
Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Bodzentyn i Województwa Świętokrzyskiego.
Więcej informacji: http://szklanydom.maslow.pl/