Dyrektorzy ze wsparciem

9 Czerwca 2016
 

Pilotażowe wdrażanie programowania było jednym z punktów narady dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych.

Od września w szkołach województwa świętokrzyskiego rusza pilotażowe wdrożenie programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne. Celem pilotażu jest testowanie dostępnych rozwiązań wprowadzających nauczanie programowania do edukacji formalnej w tym programów nauczania opartych na projekcie nowej podstawy programowej, rekomendowanie do powszechnego wdrożenia najskuteczniejszych metod i technik kształcenia i samokształcenia uczniów i nauczycieli oraz uruchomienie narzędzi wsparcia dla nauczycieli informatyki i edukacji wczesnoszkolnej ułatwiających samokształcenie, kształcenie wzajemne oraz inne formy doskonalenia zawodowego.

Założeniem jest, by innowacja ta ruszyła w od pierwszej i czwartej klasy szkoły podstawowej, pierwszej klasy gimnazjum i pierwszej klasy szkoły ponadgimnazjalnej, ale może być rozszerzona na pozostałe klasy danego etapu edukacyjnego. Zaplanowano ją na trzy lata szkolne począwszy od 1 września 2016 roku.

By wziąć udział w pilotażu należy zgłosić innowację do Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty zgodnie z obowiązującymi zasadami oraz wypełnić formularz on-line dostępny na stronie kuratorium.

O tym projekcie rozmawiano podczas narady dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, która odbyła się 8 czerwca .

Podczas spotkania zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Kielcach podsumowano m.in. wyniki ankiety dotyczącej organizacji nadzoru pedagogicznego. Dyrektorzy szkół postulowali, by po zakończeniu ewaluacji wydawane były zalecenia, z ankiety wynika również, że niechętnie podchodzą oni do pomysłu opiniowania arkuszy organizacyjnych przez kuratoria, uważają również, że ich praca powinna być oceniana tak jak dotychczas przez organ prowadzący. Ankietowani nie chcą także żadnych zmian w procedurach awansu zawodowego.

Podczas narady przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Kielcach zapowiedzieli, że nowopowołani dyrektorzy zostaną objęci wsparciem, omawiano także zagadnienia związane m.in. ze składaniem wniosków w sprawie wyrażenia zgody na zatrudnienie nauczyciela nieposiadającego wymaganych kwalifikacji, wniosków o stypendia Prezesa Rady Ministrów i ministra właściwego do spraw oświaty wychowania. Sporo uwagi poświęcono zmianom w Karcie Nauczyciela dotyczącym tzw. godzin karcianych oraz organizacji w szkołach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

 

do góry
Ważna droga w Daleszycach do remontu Czekamy na zgłoszenia do nagrody Zapisy na rajd rozpoczęte Rada Seniorów na pierwszym posiedzeniu Bezpłatny autobus na Św. Krzyż Wakacyjne przerwy w pracy poradni Starostwo Powiatowe w poniedziałki pracuje dłużej Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów