Modernizacja zawodowej bazy dydaktycznej w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach

plakat tytułowy 1

 

POWIAT KIELECKI
realizuje projekt pn. „Modernizacja  zawodowej bazy dydaktycznej w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach”.

Dofinansowanie projektu z UE: 1 315 215,74 PLN

herb Województwo Świętokrzyskie

plakat tytułowy 2

 

loga

Krótka charakterystyka projektu

 

Powiat Kielecki realizuje projekt pn. „Modernizacja zawodowej bazy dydaktycznej w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach” dofinansowanego ze środków Programu Regionalnego „ Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027”
w ramach naboru nr FESW.05.01-IZ.00-001/24 Infrastruktura edukacyjna w ramach Działania 5.1 Infrastruktura edukacyjna.Projekt realizowany jest na podstawie umowy nr FESW.05.01-IZ.00-0005/24-00 z dnia 6 lutego 2025 roku z Województwem Świętokrzyskim pełniącym rolę Instytucji Zarządzającej

Okres realizacji: od 01.11.2024 r.-  do 31.12.2025 r.

Przedmiotem niniejszego projektu  jest modernizacja zawodowej bazy dydaktycznej w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach, polegająca na przeprowadzeniu niezbędnych prac remontowo budowlanych oraz dostawie nowych urządzeń stanowiących zaplecze techniczno- dydaktyczne placówki. W wyniku przeprowadzonych prac zmodernizowane zostanie 5 już istniejących pracowni zawodowych.

W ramach prac remontowo-budowlanych planuje się przeprowadzić następujące czynności:

  1. Modernizacja infrastruktury budowlanej w pracowniach zawodowych

W ramach zadania wykonane będą prace remontowo-budowlanych w pięciu pracowniach zawodowych, polegające na: wymianie całej instalacji elektrycznej z aluminiowej na miedzianą, wykonanie instalacji do zasilania stacji komputerowych oraz obrabiarki CNC, wymianę oświetlenia na energooszczędne (LED), uzupełnienie tynków, oraz malowanie pomieszczenia; wykonanie instalacji siłowej do 6 stołów laboratoryjnych elektrotechnicznych, wykonanie instalacji sanitarnej (klimatyzacji)

  1. Zakup i montaż pomocy dydaktycznych dla 5 pracowni: pracowni obrabiarek, pracowni informatyki, pracowni urządzeń i systemów energetyki odnawianej, pracowni elektrycznej, pracowni mechatroniki.

Doposażenie pracowni na poszczególne kierunki kształcenia wynika w głównej mierze z rozwoju technologicznego i zmieniających się standardów wyposażenia ośrodków egzaminacyjnych. Zakup sprzętu przyczyni się do dostosowania metod kształcenia do realiów występujących w przedsiębiorstwach i dostosowanie umiejętności uczniów do rzeczywistych potrzeb rynku pracy. Prowadzenie zajęć praktycznych z wykorzystaniem zakupionego sprzętu przyczynią się do podniesienia jakości kształcenia zawodowego. Specyfikacja kierunków kształcenia oraz ciągły rozwój technologiczny w tych zawodach wymaga dużych i ciągłych nakładów na zakup sprzętu i oprogramowania. Realizacja  projektu i doposażenie pracowni w dużej mierze przyczyni się do osiągnięcia wysokich efektów kształcenia w zawodach kluczowych dla regionu i gospodarki.

Wartość projektu: 1 547 312,72 ZŁ.

W tym dofinansowanie: 1 315 215,74 zł

#FunduszeUE    #FunduszeEuropejskie  #FunduszeEuropejskieDlaSwietokrzyskiego

do góry
Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie kieleckim Rozbudowa szpitala nabiera tempa Ważna inwestycja coraz bliżej Zimowe utrzymanie dróg w powiecie kieleckim Rodziny zastępcze poszukiwane Telefony do Wydziału Komunikacji i Transportu Umów wizytę / Rejestracja pojazdów Załatw sprawę w e-Geodezji