Pożytek ogłoszony
18 Lutego 2016Zarząd Powiatu w Kielcach ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie zadań publicznych z zakresu kultury, kultury fizycznej, sportu i turystyki na 2016 rok dla organizacji pozarządowych.
I.Rodzaje zadań z zakresu kultury i wysokość środków przeznaczonych na realizację zadań:
- Wspieranie wydarzeń i wydawnictw mających na celu popularyzację postaci Henryka Sienkiewicza. Na realizacje zadania przeznaczono – 7 000,00 zł (słownie: siedem tysięcy złotych.).
- Wspieranie organizacji koncertu na terenie miasta Kielce dla samorządowców muzyki poważnej lub miuzikalowej. Na realizacje zadania przeznaczono – 10 000,00zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych)
- Wspieranie wydarzeń historycznych związanych z Powiatem Kieleckim. Na realizacje zadania przeznaczono – 15 000,00zł(słownie: piętnaście tysięcy złotych) .
- Wspieranie warsztatów, szkoleń mających na celu ochronę kultury ludowej i folkloru świętokrzyskiego dla mieszkańców Powiatu Kieleckiego. Na realizacje zadania przeznaczono – 5 000,00zł (słownie: pięć tysięcy złotych).
- Wsparcie inicjatyw mających na celu utrwalenie w formie multimedialnej folkloru świętokrzyskiego – rejestracja muzyki ludowej, przeglądów, konkursów na terenie Powiatu Kieleckiego. Na realizacje zadania przeznaczono – 3 000,00zł (słownie: trzy tysiące złotych).
II. Rodzaje zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu oraz wysokość środków przeznaczonych na realizację zadań:
- Dofinansowanie działań mających na celu organizację czynnego wypoczynku w czasie wakacji (lipiec – sierpień) dla dzieci i młodzieży na terenie Powiatu Kieleckiego z elementami różnych dyscyplin sportowych. Na realizacje zadania przeznaczono – 6 000,00zł (słownie: sześć tysięcy złotych).
- Wspieranie organizacji Powiatowego Turnieju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt i Chłopców z terenu Powiatu Kieleckiego. Na realizacje zadania przeznaczono – 2 000,00zł (słownie: dwa tysiące złotych).
- Dofinansowanie imprez sportowych na terenie powiatu kieleckiego mających na celu integracje osób niepełnosprawnych. Na realizacje zadania przeznaczono – 4 000,00zł (słownie: cztery tysiące złotych).
- Wsparcie organizacji zawodów i wydarzeń sportowych na terenie Powiatu Kieleckiego (zasięg zawodów minimum powiatowy). Na realizacje zadania przeznaczono – 6 000,00zł (słownie: sześć tysięcy złotych).
III. Rodzaje zadań z zakresu turystyki i wysokość środków przeznaczonych na realizację zadań:
- Dofinansowanie imprez propagujących zdrowy styl życia poprzez udział w: rajdach, wycieczkach, sportach wodnych i ekstremalnych na terenie Powiatu Kieleckiego. Na realizacje zadania przeznaczono – 9 000,00zł (słownie: dziewięć tysięcy złotych).
- Dofinansowanie organizacji Powiatowego Festiwalu Piosenki Turystycznej.
Na realizacje zadania przeznaczono – 2 000,00zł (słownie: dwa tysiące złotych). - Wspieranie publikacji w formie wydawnictw lub multimedialnej związanych
z atrakcjami turystycznymi Powiatu Kieleckiego. Na realizacje zadania przeznaczono – 4 000,00zł (słownie: cztery tysiące złotych).
IV. Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadań publicznych w 2015 roku ogółem:
- Zasady przyznawania dotacji.
- Na konkurs ofert na zadania z dziedziny kultury przeznaczono kwotę 40 000,00zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych)
- Na konkurs ofert na zadania z dziedziny kultury fizycznej i sportu przeznaczono kwotę 18 000,00zł (słownie: osiemnaście tysięcy złotych)
- Na konkurs ofert na zadania z dziedziny turystyki przeznaczono kwotę 15 000,00zł
( słownie: piętnaście tysięcy złotych)
V. Dotacja może być przyznana jedynie na dofinansowanie zadań, o których mowa
- w ogłoszeniu konkursowym i obejmuje co najmniej trzy gminy powiatu kieleckiego.
- Złożenie oferty nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.
- Kwota przyznanej dotacji może być niższa od wnioskowanej w ofercie, w związku tym dopuszcza się zmiany w zakresie rzeczowym zadania na etapie sporządzania aktualizacji oferty.
- Zarząd Powiatu Kieleckiego przyznając dofinansowanie może wskazać pozycje kosztorysu objęte dofinansowaniem z dotacji.
- Koszty ponoszone w ramach realizacji zadania są kwalifikowane, jeżeli:
- są związane bezpośrednio z realizowanym zadaniem, niezbędne do jego realizacji,
- odzwierciedlają koszty rzeczywiste (tzn. nastąpił rozchód środków finansowych
z kasy lub rachunku bankowego oferenta), są udokumentowane właściwymi dowodami księgowymi (faktury, umowy, rachunki do umów) oraz są prawidłowo odzwierciedlane w ewidencji księgowej, możliwe do zidentyfikowania i zweryfikowania,
UWAGA! Wkład osobowy powinien być udokumentowany zawartymi porozumieniami z wolontariuszami i kartami pracy, natomiast praca członków organizacji oświadczeniami o wykonaniu powierzonych zadań.
- są racjonalnie skalkulowane w oparciu o ceny rynkowe,
- zostały poniesione w okresie uprawnionym, tj. od dnia podpisania umowy do momentu zakończenia zadania,
- zostały wydatkowane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. prawo zamówień publicznych.
- Koszty niekwalifikowane, które nie mogą być uwzględnione w kosztorysie zadania, stanowią:
- koszty zakupu wyposażenia, środków trwałych,
- podatek od towarów i usług VAT, który może być odzyskany w oparciu o przepisy ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług,
- odsetki i odsetki karne,
- wierzytelności i zobowiązania podmiotu składającego ofertę, niezwiązane z realizacją zadania,
- stałe koszty działalności podmiotu, w szczególności wynagrodzenia osobowe pracowników etatowych i utrzymanie biura, obiektów na których odbywać się będą imprezy ( np. opłaty czynszowe, abonamentowe).
VI. Podmioty uprawnione do złożenia oferty:
W konkursie mogą brać udział podmioty określone w art.3 ust.2 i ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2014 roku, poz. 1118 z późn. zm.).
VII. Warunki realizacji zadania:
- a) O otrzymanie dotacji ubiegać się mogą oferenci spełniający następujące warunki:
- cele statutowe oferenta są zgodne z dziedziną, w jakiej realizowane jest zadanie,
- oferent posiada własne konto bankowe,
- oferent nie posiada zobowiązań publiczno-prawnych wobec budżetu państwa, jednostek samorządu terytorialnego oraz innych podmiotów o charakterze publicznym,
- podmiot wykona zadanie na terenie powiatu kieleckiego.
- b) Ofertę uznaje się za prawidłową pod względem formalnym, gdy zawiera:
- prawidłowo wypełniony formularz oferty, w tym wyszczególnione koszty kwalifikowane i niekwalifikowane,
- kopię wyciągu z Krajowego Rejestru Sądowego zgodną z aktualnym stanem prawnym i faktycznym,
- kopie aktualnego statutu organizacji,
- pełnomocnictwo zarządu głównego dla co najmniej dwóch przedstawicieli oddziału terenowego organizacji, do składania w imieniu tej organizacji oświadczeń woli w zakresie nabywania praw i zaciągania zobowiązań finansowych oraz dysponowania środkami przeznaczonymi na realizację zadania, o którego wsparcie stara się ta jednostka organizacyjna – w przypadku składania oferty przez oddział terenowy organizacji (niepodsiadający osobowości prawnej),
- umowę partnerską zawartą między organizacjami pozarządowymi lub podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, określającą zakres ich świadczeń składających się na realizację zadania publicznego – w przypadku składania ofert, które będą realizowane w partnerstwie.
- Oferta wraz z załącznikami musi być:
- kompletna, podpisana przez osoby statutowo upoważnione przez organizację do składania oświadczeń woli w jej imieniu ze skutkami o charakterze finansowym tych oświadczeń oraz opatrzona pieczęcią firmową jednostki,
- załączniki powinny być w sposób trwały (zszyte, spięte) związane z ofertą. Muszą spełniać wymogi ważności, tzn. muszą być podpisane przez osoby uprawnione wymienione w KRS, statucie, kserokopie dokumentów winny być potwierdzone za zgodność z oryginałem. Jeśli osoby uprawnione nie dysponują pieczątkami imiennymi powinny podpisać się pełnym imieniem i nazwiskiem z zaznaczeniem pełnionej funkcji.
- Oferta niekompletna i złożona po terminie podlega wykluczeniu z możliwości ubiegania się o dotację.
- W przypadku złożenia oferty wspólnej, błąd formalny występujący po stronie jednego z podmiotów powoduje odrzucenie oferty.
- Podmiot wnioskujący o przyznanie środków na realizacje zadania winien przedstawić ofertę wykonania zadania zgodną z zasadami uczciwej konkurencji, gwarantującą wykonanie zadania w sposób efektywny, oszczędny i terminowy.
- Zlecenie zadania w drodze konkursu następuje na zasadzie wyboru najkorzystniejszej oferty spełniającej w jak najszerszym stopniu stawiane wymogi (zadanie winno uzyskać więcej niż 50 punktów), z uwzględnieniem przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.
VIII. Termin realizacji zadania.
Czas realizacji projektów od 01.04.2016r. do 15 listopada 2016 r.
IX. Wysokość dotacji.
1. Wymagany jest własny wkład finansowy w wysokości minimum 10% całkowitych kosztów realizacji zadania.
- Do wkładu własnego finansowego nie zalicza się środków finansowych pochodzących z innych źródeł publicznych, wpłat i opłat adresatów zadania publicznego, a także wkładu osobowego (w tym świadczenia wolontariuszy i praca społeczna członków).
Uwaga! Wkład rzeczowy nie może być przeliczany na finansowy.
X. Termin i warunki składania ofert.
- Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie oferty w zaklejonej
i opieczętowanej kopercie z dopiskiem „Konkurs ofert z zakresu turystyki/ kultury / sportu – pożytek publiczny” - Miejsce i sposób składania wniosków: a) Biuro Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Kielcach , ul. Wrzosowa 44, 25-211 Kielce, poziom 0, w godz. 7.15-15.15,za pośrednictwem poczty na adres: Starostwa Powiatowego w Kielcach , Wrzosowa 44, 25-211 Kielce z dopiskiem na kopercie ,,nie otwierać Pożytek Publiczny”.
- Ofertę należy złożyć w ciągu 27 dni od daty ogłoszenia konkursu, do dnia 15 marca 2016 r.
UWAGA! Decyduje data wpływu oferty do Starostwa Powiatowego w Kielcach, potwierdzona pieczęcią wpływu, a nie data stempla pocztowego.
4.Podmiot zobowiązany jest do złożenia oferty zgodnej ze wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r.
5. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. z 2011 r. Nr 6, poz. 25).
XI . Tryb i kryteria stosowane przy wyborze ofert oraz termin dokonania wyboru ofert.
1.Przy rozpatrywaniu ofert brane będą pod uwagę następujące kryteria:
Lp. |
Kryteria wyboru oferty |
punktacja |
1. |
Wartość merytoryczna projektu (w szczególności ponadgminny charakter zadania, zadanie adresowane do mieszkańców powiatu kieleckiego, sposób naboru uczestników, forma realizacji, zakładane rezultaty i sposób ich oceny, ewaluacja tip.) |
0-20 |
2. |
Kwalifikacje i doświadczenie osób bezpośrednio zaangażowanych w realizację projektu |
0-10 |
3. |
Zasoby lokalowe i sprzętowe wykazane w ofercie, odpowiednie do realizacji zadania |
0-10 |
4. |
Koszty realizacji projektu |
0-20
|
5. |
Wysokość finansowego wkładu własnego w realizację zadania w porównaniu z wnioskowaną kwotą dotacji (w przypadku wpierania zadania publicznego; finansowy wkład własny nie mniejszy niż 10% całkowitego kosztu realizacji zadania) |
0-10 |
6. |
Korzystanie z innych źródeł finansowania projektu |
0-5 |
7. |
Współpraca z innymi podmiotami przy realizacji projektu |
0-10 |
Dotychczasowa współpraca oferenta z Powiatem Kieleckim |
0-10 |
|
9. |
Staranność w przygotowaniu dokumentacji ofertowej |
0 -5 |
|
Maksymalna liczba punktów do uzyskania: |
100 punktów |
2. Decyzję o wyborze ofert i udzieleniu dotacji podejmuje Zarząd Powiatu Kieleckiego po zapoznaniu się z opinią komisji konkursowej.
3. Od podjętych decyzji nie przysługuje odwołanie.
4.Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kielcach, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń urzędu.
5.Warunkiem przekazania dotacji na realizację zadania jest zawarcie pisemnej umowy z oferentem oraz dostosowanie zakresu harmonogramu i kosztorysu zadania do wysokości przyznanej dotacji.
6.Czas realizacji projektu nie może być dłuższy niż do 15 listopada 2016 roku.
7.W przypadku odstąpienia od zawarcia umowy oferent ma obowiązek pisemnie powiadomić Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Kielcach o swojej decyzji w terminie 14 dni od daty otrzymania informacji o przyznanej dotacji.
8.Oferent ma obowiązek pisemnie powiadomić Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Kielcach o jakichkolwiek zmianach w realizacji zadania co najmniej na 7 dni przed zmianą.
9.Zarząd Powiatu Kieleckiego unieważnia otwarty konkurs ofert w przypadkach określonych w art. 18a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
X II. Zrealizowane zadania publiczne i wysokość środków przeznaczona na ich realizację
Rodzaj Zadania |
2015 rok |
Planowane wydatki |
|
Liczba zrealizowanych zadań |
Poniesione wydatki |
||
kultura |
10 |
29 000,00 |
40 000,00 |
kultura fizyczna i sport |
8 |
13 000,00 |
18 000,00 |
turystyka |
5 |
10 000,00 |
15 000,00 |
RAZEM |
23 |
52 000,000 |
73 000,00 |
XIII. Rozliczenie dotacji.
- Rozliczenie dotacji następuje na podstawie sprawozdania złożonego w terminie 30 dni od określonego w umowie dnia zakończenia realizacji zadania publicznego.
- Sprawozdanie należy złożyć na formularzu zgodnym ze wzorem określonym
w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r.
w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz. U. z 2011 r.
Nr 6, poz. 25). - Do sprawozdania należy załączyć:
- kopie faktur, umów, rachunków lub innych dokumentów księgowych pokrytych
z dotacji, potwierdzone za zgodność z oryginałem, - dokumenty potwierdzające udział w realizacji zadania wolontariuszy oraz pracę społeczną członków organizacji, listy uczestników przedsięwzięć z czytelnym podpisem oraz imienne pokwitowania odbioru nagród,
- kopię przelewu potwierdzającego dokonanie zwrotu niewykorzystanych środków finansowych z udzielonej dotacji (jeżeli nie wykorzystano pełnej kwoty udzielonej dotacji) oraz wpłatę odsetek (jeśli dotyczy),
- Wszystkie oryginały dokumentów księgowych stanowiących dowód poniesionych wydatków powinny być wystawione na zleceniobiorcę oraz zawierać następujące dane:
- opis wydatku,
- numer umowy,
- kwotę kosztu kwalifikowanego w ramach dotacji,
- wskazanie pozycji w kosztorysie oraz źródła finansowania (np. dotacja Starostwa Powiatowego w Kielcach lub wkład własny finansowy),
- akceptację wydatku pod względem merytorycznym, rachunkowym i formalnym podpisaną przez osoby uprawnione.
Przykład:
Zakup nagród dla uczestników ......................................................., zgodnie z umową nr ………. dnia …………. poz. ……….. kosztorysu. Kwota ……………….. zł została pokryta ze środków Powiatu Kieleckiego, pozostała kwota ……………………….. zł – ze środków własnych.
Zakup został zrealizowany zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.
Zatwierdzam pod względem merytorycznym.
…………………………………………… (data i podpis)
Zatwierdzam pod względem rachunkowym i formalnym.
…………………………………………… (data i podpis)
Dodatkowych informacji dotyczących konkursu udziela Wydział Informacji i Promocji - Referat Promocji Starostwa Powiatowego w Kielcach tel. 41 200 15 91/92
Format | Data publikacji | Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) | Pobierz | Zobacz |
---|---|---|---|---|
Kategoria: Aktualności | ||||
doc | 2016-05-10 |
Formularz aktualizacji kosztorysu zadania.doc
ilość pobrań: 428
|
Formularz aktualizacji kosztorysu zadania.doc 48KB | - |
doc | 2016-05-10 |
Formularz aktualizacji harmonogramu zadania.doc
ilość pobrań: 418
|
Formularz aktualizacji harmonogramu zadania.doc 32.5KB | - |